A horganyzásnak két módja van :
Galvanikus horganyzás: Ez esetben a cinket galvanikus úton viszik fel a huzal felületére, ami nem más, minthogy a huzalt és egy cinklemezt egy savas fürdőbe mártanak, amiben a cinklemez oldódni kezd.
A cinket elektromos áram segítségével viszik fel a huzal felületére, úgy, hogy az egyenáram negatív pólusát a cinkre (anód), a pozitív pólusát pedig a termékre csatlakoztatják. Az egyenáram hatására a savas oldatban feloldódott cink a huzal felületéhez tapad.
Előnye: Az eljárás egyszerű, kevésbé költséges a tüzihorganyzásnál.
Hátránya: Vékony rétegben lehet csak a felületre felvinni, ezért sérülékenyebb.Önmagában nem ad védelmet a korrózióval szemben, ezért kültérre festés nélkül nem ajánlott.
A tüzihorganyzás: Tüzihorganyzás esetén a horganyt hatalmas kádakba 450 °C körüli hőmérsékletre hevítik. A huzalt a forró horgannyal teli kádakba merítik és egy darabig benne hagyják, amikor is a horgany a huzal felületére tapad. Köztudott, hogy a tüzihorganyzott felület kis mértékű sérülése (pl.: karcolás) esetén sem rozsdásodik az anyag.
Előnye: Roppant tartós és strapabíró védelmet ad. A tüzihorganyzás a kezelt huzalnak önmagában akár 20-25 évig, megfelelő műanyag bevonattal akár 30 évig kellő védelmet ad.
Hátránya: Az eljárás költséges.
Olyan drótfonót nem is ismerünk aki galvanikus horganyzással készült
huzalból fonná a horganyzott drótfonatot.
Olyat viszont igen, aki a műanyagozott drótfonatot ebből fonja,
mondván "a műanyag alatt úgysem látszik".
Mi kizárólag tüzihorganyzott huzalból készült termékeket gyártunk ! ! !
A tüzihorganyzás már bizonyított, az élet más területein is. pl.: